Diagnostyka i wyposażenie

Tomografia

Najdokładniejsza metoda badania struktur kostnych w projektowaniu położenia implantów. Wykorzystywana również w chirurgii i leczeniu kanałowym.

Mikroskop

Mikroskop powiększa pole zabiegowe nawet 20 razy. To musi się przekładać na jakość leczenia. Stosowany w mikrochirurgii oraz do leczenia kanałowego.

Skaner

Dzięki niemu możesz uniknąć nieprzyjemnych wycisków. Szybki skan Twojego uzębienia wystarczy, aby wykonać Twój nowy uśmiech.

Laser

Szeroko wykorzystywany w chirurgii dziąsłowej, podczas leczenia kanałowego, wybielania a nawet leczymy nim opryszczkę i trudno gojące się rany w jamie ustnej.

Tomografia komputerowa

CBCT - tomografia wolumetryczna

Tomografia to u nas podstawowe narzędzie do trójwymiarowej diagnostyki. Implantologia, zabiegi chirurgiczne czy endodoncja to dziedziny gdzie nasz aparat tomograficzny sprawdza się idealnie. Dzięki niemu możemy oglądać struktury twarzoczaszko nie dość, że w powiększeniu to jeszcze jako model trójwymiarowy. To wielki krok w diagnostyce stomatologicznej. Dostępny w Prisma Dent.

Rentgenodiagnostyka

Rentgen panoramiczny i punktowy

U nas każdy pacjent ma wykonywane początkowe zdjęcie pantomograficzne. Na jago bazie widzimy postępy leczenia. Zdjęcie całego uzębienia to podstawa do rozmowy na temat leczenia kanałowego czy rozwiązań protetycznych. Bez tego ani rusz. Cyfrowe zdjęcia panoramiczne robione regularnie (nie częściej niż co 6msc) pozwalają na zaobserwowanie rozwoju takich chorób jak na przykład parodontoza.

Szablony implantologiczne

Największa dokładność zabiegu

Szablony implantologiczne to część tzw planowania wstecznego czyli najnowszej i najbardziej dokładnej techniki implantologicznej. Szablon implantologiczny to swego rodzaju prowadnica indywidualnie wydrukowana na drukarce 3D, którą zakładamy na istniejące zęby pacjenta i poprzez tuleję osadzamy implant dokładnie w zaplanowanym miejscu. Miejsce to zaplanowane jest na podstawie wcześniej wirtualnie stworzonego zęba i dokładnego jego położenia. Dlatego wlaśnie planowanie wsteczne.

Laser

Laser diodowy szerokiego zastosowania

Laser stomatologiczny umożliwia precyzyjne i bezkrwawe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wykorzystywany jest także podczas leczenia kanałowego, wybielania a nawet leczymy nim opryszczkę i trudno gojące się rany w jamie ustnej.

Skaner wewnątrzustny

Koniec z wyciskami

Skaner wewnątrzustny to najnowsza technika wykorzystywana w protetyce. Zamiast tradycyjnych wycisków masą, z jego pomocą skanujemy przygotowane pod pracę protetyczną zęby. Praca jest natychmiast wysyłana w postaci plików do laboratorium. Tam na miejscu w ciągu kilku godzin praca jest projektowana i po zaakceptowaniu przez Ciebie projektu od razu frezowana. Po wyfrezowaniu Twoje nowe zęby są dokładnie pakowane i kurierem wysyłane do Bydgoszczy. To skraca czas oczekiwania na nowy uśmiech... do minimum.

Mikroskop zabiegowy

Większe znaczy bardziej dokładnie

Dzięki mikroskopowi zabiegowemu jesteśmy w stanie zobaczyć dużo więcej. Małe struktury na przykład w kanałach korzeniowych zęba, które są nieosiągalne gołym okiem widzimy w przybliżeniu aż 20-krotnym. To bezpośrednio przedkłada się na jakość i trwałość wykonanego w Prisma Dent leczenia.

technologia w stomatologii

Nowoczesne technologie w stomatologii wykorzystywane są na każdym etapie leczenia stomatologicznego. Począwszy od postawienia prawidłowej diagnozy, poprzez samo leczenie aż do przewidywania długoczasowych jego wyników. Świat idzie naprzód. W sklepach widzimy coraz to nowsze modele telefonów komórkowych, z większym ekranem, bezramkowe, z coraz większą ilością aparatów.. Telewizory również przeszły rewolucję w postaci rozdzielczości FullHD, 4K, a teraz nawet 8K. Widzimy to na codzień. Godzimy się z tym, że nowe technologie, oprócz tego, że wyznaczają trendy i umilają nam korzystanie z urządzeń też więcej kosztują. To samo obserwujemy w stomatologii. Firmy specjalizujące się w produkcji „naszych” urządzeń również prześcigają się we wdrażaniu nowości. Niektóre z nich są mniej istotne, ale są też takie, które stopniowo ułatwiają nam pracę i poprawiają efekty tego co robimy. W Prisma Dent jesteśmy fanami nowoczesnych rozwiązań, pacjenci, którzy są z nami od początku widzą to na wizytach. Dzisiaj na co dzień wykorzystujemy Lasery, drukarki 3D, skanery wewnątrzustne, tomografię komputerową czy mikroskop z torem wizyjnym. Wszystko to, oprócz tego, że nas fascynuje przynosi Wam, pacjentom, korzyści w postaci najnowszych metod leczenia. Bądźcie z nami dalej, bo przed nami wspaniała przyszłość. Uśmiech wędruje daleko.