Implantologia

Implanty zębowe...

Implanty to w dniu dzisiejszym najlepsza metoda uzupełniania brakujących zębów. Jest stosowana od kilku dziesięcioleci.

Dostępne dla Ciebie

Teraz dostępne również dla Ciebie. Nie taka straszne jak Ci się wydaje i nie taka drogie jak kilka lat temu.

Bezpieczeństwo

Implanty to bardzo bezpieczna metoda uzupełniania brakujących zębów. Podczas zabiegu, abyś nic nie czuł stosujemy najnowsze znieczulenia.  Stosujemy implanty sprawdzonych niemieckich i amerykańskich firm. Sam zabieg przeprowadzany jest w specjalnie do tego przygotowanym gabinecie chirurgicznym ze specjalnie wyszkoloną asystą. Wszystkie potrzebne badania wykonujemy na miejscu przed zabiegiem, abyś był w 100% pewien, że to metoda leczenia optymalna dla Ciebie. Implanty goją się bezboleśnie, a zęby na nich wykonane są estetyczne i trwałe.

Czy to boli?

To właśnie pytanie najczęściej zadają pacjenci, którzy interesują się zabiegiem implantacji. Otóż podczas zabiegu używamy bardzo skutecznych i bezpiecznych znieczuleń miejscowych, w związku z czym zabieg jest całkowicie BEZBOLESNY. Najczęściej gdy pojawia się ból w ogóle, jest to ból pozabiegowy tego samego dnia. Pacjenci skutecznie radzą sobie z nim za pomocą swoich domowych tabletek przeciwbólowych. Standardowo też zabieg przeprowadzamy albo w osłonie antybiotykowej, albo podajemy go zaraz po. Okres stabilizacji implantu wynosi od 3 do 6 miesięcy w zależności od rodzaju zabiegu.

Technika wykonania

Zabieg w opraciu o wcześniej wykonaną tomografię komputerową dobieramy rozmiar oraz optymalne położenie implantu w kości. Na podstawie takiego projektu zostaje wykonany szablon implantologiczny. Ten szablon to swego rodzaju prowadnica wydrukowana w drukarce 3D, którą zakładamy na sąsiadujące zęby. Szablon posiada tulejkę przez którą wprowadzamy implant dokładnie w zaplanowane miejsce. Zalety takiego rozwiązania to optymalne obciążenie implantu po wgojeniu i optymalne położenie w tkance. Stabilizacja implantów trwa od 3 do 6 miesięcy.

Jak wykorzystujemy implanty?

Implanty można stosować w każdym wieku. Mogą stanowić podporę dla pojedynczego zęba, ale również dla protezy.

Brak jednego zęba

W przypadku braku jednego zęba najbardziej optymalnym rozwiązaniem staje się uzupełnienie go za pomocą implantu. Zabieg poprzedzony jest wywiadem ogólnym oraz diagnostyką miejscową (badanie jakości i ilości kości) za pomocą tomografii komputerowej. Implant wszczepiany jest na wizycie w specjalnie przygotowanych jałowych warunkach. Po zabiegu rana jest zaszywana, a szwy ściągamy po tygodniu. Następnym espem jest wgajanie i stabilizacja implantu. Trwa ona od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie do implantu dokręcamy porcelanową koronę, którą możesz gryźć jak własnym zębem.

Brak grupy zębów

Kiedy brakuje grupy zębów z pomocą przychodzą implanty. Można na nich wykonać tak zwany most protetyczny, czyli zespolone, porcelanowe korony. W przypadku uzupełniania braku zębów tylnych często wystarcza rozwiązanie jak na obrazku powyżej. Dwa implanty i po okresie wgojenia trzy zęby przykręcane na stałe. Zęby nie odróżnienia z naturalnymi i pod względem estetycznym i funkcjonalnym

Bezzębie

Bezzębie to zawsze najtrudniejsza robota dla stomatologa. W przypadku braku zębów również możemy wykorzystać implanty. W przypadku, jeżeli na badaniu potwierdzi się, że istnieją ku temu warunki możemy na nich umocować, albo zęby porcelanowe (osobno każdy ząb, praca na stałe – przykręcana) albo protezę (zęby umocowane, ale zdejmowane na zasadzie zatrzasków lub innych zaczepów). Rozwiązania trwałe i na każdą kieszeń.