Implantologia

Bezpieczeństwo

Implanty to bardzo bezpieczna metoda uzupełniania brakujących zębów. Podczas zabiegu, abyś nic nie czuł stosujemy najnowsze znieczulenia.  Stosujemy implanty sprawdzonych niemieckich i amerykańskich firm. Sam zabieg przeprowadzany jest w specjalnie do tego przygotowanym gabinecie chirurgicznym ze specjalnie wyszkoloną asystą. Wszystkie potrzebne badania wykonujemy na miejscu przed zabiegiem, abyś był w 100% pewien, że to metoda leczenia optymalna dla Ciebie. Implanty goją się bezboleśnie, a zęby na nich wykonane są estetyczne i trwałe.

Czy to boli?

To właśnie pytanie najczęściej zadają pacjenci, którzy interesują się zabiegiem implantacji. Otóż podczas zabiegu używamy bardzo skutecznych i bezpiecznych znieczuleń miejscowych, w związku z czym zabieg jest całkowicie BEZBOLESNY. Najczęściej gdy pojawia się ból w ogóle, jest to ból pozabiegowy tego samego dnia. Pacjenci skutecznie radzą sobie z nim za pomocą swoich domowych tabletek przeciwbólowych. Standardowo też zabieg przeprowadzamy albo w osłonie antybiotykowej, albo podajemy go zaraz po. Okres stabilizacji implantu wynosi od 3 do 6 miesięcy w zależności od rodzaju zabiegu.

Technika wykonania

Zabieg w opraciu o wcześniej wykonaną tomografię komputerową dobieramy rozmiar oraz optymalne położenie implantu w kości. Na podstawie takiego projektu zostaje wykonany szablon implantologiczny. Ten szablon to swego rodzaju prowadnica wydrukowana w drukarce 3D, którą zakładamy na sąsiadujące zęby. Szablon posiada tulejkę przez którą wprowadzamy implant dokładnie w zaplanowane miejsce. Zalety takiego rozwiązania to optymalne obciążenie implantu po wgojeniu i optymalne położenie w tkance. Stabilizacja implantów trwa od 3 do 6 miesięcy.

Jak wykorzystujemy implanty?

Zastosowanie implantów jest bardzo szerokie. Mogą stanowić podporę dla pojedynczego zęba, ale również dla protezy.

Brak jednego zęba

W przypadku braku jednego zęba najbardziej optymalnym rozwiązaniem staje się uzupełnienie go za pomocą implantu. Zabieg poprzedzony jest wywiadem ogólnym oraz diagnostyką miejscową (badanie jakości i ilości kości) za pomocą tomografii komputerowej. Implant wszczepiany jest na wizycie w specjalnie przygotowanych jałowych warunkach. Po zabiegu rana jest zaszywana, a szwy ściągamy po tygodniu. Następnym etapem jest wgajanie i stabilizacja implantu. Trwa ona od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie do implantu dokręcamy porcelanową koronę, którą możesz gryźć jak własnym zębem.

Brak grupy zębów

Kiedy brakuje grupy zębów z pomocą przychodzą implanty. Można na nich wykonać tak zwany most protetyczny, czyli zespolone, porcelanowe korony. W przypadku uzupełniania braku zębów tylnych często wystarcza rozwiązanie jak na obrazku powyżej. Dwa implanty i po okresie wgojenia trzy zęby przykręcane na stałe. Zęby nie do odróżnienia z naturalnymi i pod względem estetycznym i funkcjonalnym

Bezzębie

Bezzębie to zawsze najtrudniejsza robota dla stomatologa. W przypadku braku zębów również możemy wykorzystać implanty. Jeżeli na badaniu tomograficznym potwierdzi się, że istnieją ku temu warunki możemy na nich (implantach) umocować, albo zęby porcelanowe (osobno każdy ząb, praca na stałe – przykręcana) albo protezę (zęby umocowane, ale zdejmowane na zasadzie zatrzasków lub innych zaczepów). Rozwiązania trwałe i na każdą kieszeń.

Marcol Stomatologia. Zobacz jak powstanie Twój nowy uśmiech.