Wybielanie laserem

Jeszcze lepszy sposób laserowego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów, jest jednym z najczęściej poszukiwanych zabiegów estetycznych. Pomimo różnorodności dostępnych na rynku produktów do stosowania w domu, żaden nie zapewnia tak szybkich i widocznych rezultatów wybielania jakie można osiągnąć w gabinecie stomatologicznym.

Badania wykazały, że laser diodowy Epic X jest w stanie osiągnąć różnicę 6-12 odcieni (zależnie od pacjenta) w czasie poniżej 20 minut. Energia lasera Epic X oddziałuje z chromoforami w opatentowanym żelu aktywowanym laserowo, aby przyspieszyć procedurę wybielania w gabinecie.

BIOLASE oferuje nowoczesny, amerykański system laserowy, który wyposażony w opatentowaną końcówkę wybielającą, pozwala na przeprowadzanie zabiegu wybielania w gabinecie, na najwyższym poziomie.

Krok po kroku

I) WIZYTA:  Konsultacja stomatologiczna.

 Jeżeli pacjent przejdzie ją pomyślnie zostaje skierowany do gabinetu higienizacyjnego.
Higienistka Stomatologiczna wykona zdjęcie zębów pacjenta, oraz sprawdzi, przy pomocy kolornika ich aktualny odcień.

II) WIZYTA: Profesjonalna higienizacja jamy ustnej. 

Higienizacja jamy ustnej to jedna z form zapobiegania chorobom zębów. Podczas zabiegu zostanie usunięty kamień nazębny, osad, oraz przebarwienia. Zabieg higienizacji, może spowodować nadwrażliwość, dlatego należy odczekać od tygodnia do dwóch tygodni, zanim przystąpi się do laserowego wybielania zębów. W tym czasie zalecane jest używanie past zmniejszających nadwrażliwość np. Elmex Sensitive Profesional.

III) WIZYTA: Wybielanie. 

Wybielanie laserowe 45% nadtlenkiem wodoru, aktywowanym laserem diodowym Epic X przez 20 minut. Łącznie zabieg trwa około 40 minut, z czego połowa czasu, to zabezpieczanie pacjenta, dla jego pełnego komfortu i bezpieczeństwa. 

IV) WIZYTA: Kontrolna.

Po upływie tygodnia, zalecana jest kontrola. Ma ona na celu sprawdzenie skuteczności zabiegu wybielania zębów. Wykonywane jest kolejne zdjęcie, dzięki któremu pacjent może samodzielnie ocenić uzyskany efekt. A przy pomocy kolornika, przekona się, o ile odcieni udało się rozjaśnić uśmiech. 

Uśmiech marzeń

EPIC™ X jest doskonałym rozwiązaniem wybielania zębów. Dzięki specjalnej końcówce LASER SMILE można wykonywać zabieg wybielania zębów w ciągu 20 minut. Ponadto kształt głowicy końcówki jest tak dopasowany do łuku zębowego, że można wybielać również pojedyncze przebarwiona.

 

Częste pytania

Czemu wykonanie higienizacji, jest tak istotne przed wybielaniem? 

Kamień i osad znajdujący się na zębach tworzy biofilm, utrudniający wnikanie nadtlenku wodoru w szkliwo. Jeżeli nie zostanie usunięty, zęby mogą nie ulec wybieleniu, lub rozjaśnić się tylko częściowo, pozostawiając nieestetyczne ciemne „zacieki”. 

O czym warto pamiętać po zakwalifikowaniu do zabiegu?

 Wybieleniu nie ulegną zęby leczone endodontycznie (kanałowo). Wypełnienia znajdujące się na wybielanych powierzchniach, również nie zostaną rozjaśnione. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, będzie wymiana ich na nowe o jaśniejszym odcieniu. Wymiany starych wypełnień dokonujemy po około dwóch tygodniach od laserowego wybielania. W tym czasie kolor stabilizuje się i może być inny od tego uzyskanego tuż po zabiegu.

Dlaczego nie można przewidzieć koloru jaki otrzymamy? 

Każdy pacjent ma swoją indywidualną naturalną barwę zębów. Od odcieni bieli i szarości, po ciemne brązy. Kolor zębów jest uwarunkowany genetycznie, a ze względu na jego zróżnicowanie, wynik zabiegu jest niezwykle trudny do przewidzenia. Mechanizm wybielania, polega na rozpadzie nadtlenku wodoru, penetracji szkliwa do zębiny gdzie rozpoczyna się utlenienie przebarwień. W ten sposób następuje rozjaśnienie zęba. Ze względu na fakt, że mamy do czynienia z żywym organizmem, nigdy nie możemy przewidzieć efektów.

Czy każde zęby można wybielić? 

Jeżeli nie występują przeciwwskazania, to każde zęby można próbować wybielić. U jednych efekt będzie spektakularny, a inni osiągają jedynie subtelną różnicę. Żele wybielające jakie proponujemy naszym pacjentom, to produkty najwyższej jakości, co znacząco zwiększa gwarancje powodzenia.

Czy wybielanie niszczy zęby?

Pytanie powinno brzmieć, czy trwale niszczy zęby? A odpowiedz, to oczywiście nie. Wybielanie w najprostszym języku odwadnia szkliwo, co powoduje wspomnianą nadwrażliwość i tkliwość. Stosując odpowiednie remineralizujące pasty, w ciagu dwóch tygodni przywrócimy szkliwo do poprzedniego stanu. A zęby pozostaną białe na długo.

Czy zabieg ten jest bolesny? 

Większość osób nie odczuwa bólu, nie doświadcza nadwrażliwości, ani najmniejszego dyskomfortu po wykonanym zabiegu. Dbamy, również o tych, którzy doznają nadwrażliwości. Pacjenci Ci otrzymają specjalny żel Desensitizer, który znosi nieprzyjemne doznania, a te znikają w ciagu kilku dni. 

O czym należy pamiętać po wybielaniu zębów? 

Przestrzeganie „białej diety”, to gwarancja sukcesu. Szkliwo po zabiegu ulega odwodnieniu, to naturalny proces, który ustabilizuje się w ciągu dwóch tygodni. Dlatego w tym czasie należy unikać spożywania barwiących napoi, oraz pokarmów. To niezwykle istotne z dwóch powodów, pierwszy to możliwe powstanie przebarwień, a drugi to stabilizacja koloru. Jeżeli zastosujemy białą dietę przez okres dwóch tygodni, efekt wybielania utrzyma się dłużej, a nawodnione zęby odzyskają blask, co nada im jeszcze jaśniejszy odcień.