Dentysta Bydgoszcz, Prisma Dent

  • 24 lutego 2016

Dentysta Bydgoszcz, Kim jesteśmy?

Dentysta Bydgoszcz. Świadczymy usługi stomatologiczne w kompleksowym zakresie. Prisma Dent to trzy w pełni, nowocześnie wyposażone gabinety stomatologiczne, pracownia rentgenologiczna ze studiem fotograficznym, własna sterylizatornia oraz komfortowa poczekalnia z kącikiem zabaw dla dzieci. Nasze kompetencje to nie tylko umiejętności manualne czy wiedza, ale również wysoki standard obsługi pacjenta począwszy od pierwszej rozmowy przez telefon, poprzez opiekę w gabinecie, jak i troskę po wykonanym zabiegu.


Co możemy zaoferować?

Nowoczesna stomatologia to bardzo rozbudowana dziedzina medycyny. W dzisiejszych czasach istnieją sposoby leczenia zębów, które jeszcze kilka lat temu byłyby skazane na usunięcie. Współcześnie zabieg usunięcia zęba jest coraz rzadziej wykonywany, ze względu, na możliwości leczenia i wykorzystania czasem nawet beznadziejnych zębów w celu na przykład podpory dla przyszłej protezy zębowej.

– przede wszystkim współczesne metody diagnostyczne. To dzięki nim każdy problem może być bardzo dokładnie zbadany, a leczenie odpowiednio wcześniej zaplanowane. Każda niespodzianka podczas leczenia zmniejsza szansę na sukces. Aby uniknąć niespodzianek w Prisma Dent, każdy nasz pacjent na samym początku leczenia ma wykonywane zdjęcie pantomograficzne. To zdjęcie rentgenowskie wszystkich zębów wraz z kośćmi szczęki i żuchwy. Dzisiejsze zdjęcia wykonywane są w sposób cyfrowy, to znaczy, że dawkowanie jest ograniczone do minimum, a co za tym idzie zdjęcia rentgenowskie są bezpieczne. Ze względów bezpieczeństwa zdjęcie takie nie może być wykonane kobiecie w ciąży.

mikroskop stomatologiczny. W Prisma Dent szeroko stosujemy powiększenie pola zabiegowego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie ząb, który właśnie leczymy powiększyć nawet 20-krotnie. To musi wpłynąć na jakość leczenia. Struktury w zębie są bardzo małe, a dokładność w usuwaniu próchnicy, czy szczelność wypełnienia to podstawy sukcesu w stomatologii zachowawczej. W endodoncji natomiast, czyli podczas leczenia kanałowego, gdzie kanały mają szerokość od 0,5 do 1,5 mm mikroskop to często narzędzie podstawowe.

znieczulenie komputerowe. Znieczulenie jest dziś często pierwszą procedurą na większości wizyt, które przeprowadzamy. Spokojny, zrelaksowany i przy tym świadomy pacjent to wyjątkowo komfortowe środowisko dla pracy dentysty. Dentysta, który może przeprowadzić leczenie w spokojnych warunkach ma większe szanse na wykonanie wszystkich potrzebnych procedur.

projektowanie uśmiechu. Cyfrowe projektowanie uśmiechu to kierunek, w którym bez wątpienia podążać będzie stomatologia przyszłości. W Prisma Dent wiemy jakie ma to znaczenie. Tylko wtedy, kiedy możemy dokładnie zwizualizować efekty leczenia, możemy mieć pewność, że zakończy się ono sukcesem. Pacjent patrząc na taki projekt przyszłego uśmiechu wyraża swoje wymagania, czy oczekiwania. Analizując krok po kroku wszystkie aspekty wizualizacji lekarz dentysta może wykonać pracę o takim wyglądzie, jakiego w stu procentach oczekuje pacjent. DSD – czyli Digital Smile Design (ang.Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu) przeprowadzamy podczas leczenia estetycznego uśmiechu, czyli najczęściej zębów od pątki do piątki.

W przypadku gdy pacjent ma bardzo wysokie wymagania względem estetyki można wykonać waxup. Na podstawie cyfrowego projektu uśmiechu technik wykonuje pracę tymczasową, z którą pacjent może chodzić od kilku dni do dwóch tygodni. Wtedy obserwuje czy wszystko jest tak jak sobie życzył. Może wtedy zaobserwować reakcję otoczenia, sprawdzić jak wygląda założona praca bez działającego znieczulenia i odrętwienia górnej wargi. W tym czasie należy również zwrócić uwagę na aspekt mowy z nowymi zębami i gryzienia, jeśli występują kolizje, można je łatwo skorygować, aby uniknąć ich w pracy ostatecznej. Tak bezpieczniej. Odsetek pacjentów zadowolonych z estetyki nowych zębów po zastosowaniu tej procedury wynosi 100%.


Co nas wyróżnia?

Ważne jest, aby klinika, która oferuje leczenie kompleksowe działała w sposób interdyscyplinarny. Dentysta Bydgoszcz – Prisma Dent, nawet jeśli na dzień dzisiejszy nie posiada specjalisty z jakiejś konkretnej dziedziny to współpracuje z najlepszymi specjalistami w Bydgoszczy i poza nią. Dentysta Bydgoszcz – Prisma Dent to starannie wyselekcjonowany zespół współpracowników, dla których priorytetem oraz motywacją do pracy jest przede wszystkim zadowolenie pacjenta.


 

Zapoznaj się z naszą ofertą.

Stomatologia estetyczna, protetyka, implanty, znieczulenie komputerowe czy leczenie kanałowe pod mikroskopem to tylko niektóre z usług, które świadczymy. Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Zobacz jak przygotować do wizyty siebie, lub Twoje dziecko.

Zobacz Galerię

Przyjrzyj się nam dokładnie. Dbamy o każdy szczegół, bo wiemy, że to one składają się na Twoją opinię, na której nam zależy najbardziej. Zobacz galerię, w końcu przejdź się wirtualnie po pomieszczeniach klinikiPrzeczytaj rónież opinie innych na nasz temat.


dentysta bydgoszcz

W Prisma Dent szczególną uwagę przykładamy do zagadnienia strachu przed zabiegiem stomatolgicznym. Walczymy w tym zjawiskiem na różne sposoby, bo wiemy jak bardzo strach potrafi przeszkadzać podczas zabiegu. Skłania też do odwoływania umówionych wizyt, lub sprawia, że osoby z dużą potrzebą leczniczą omijają gabinety dentystyczne szerokim łukiem. Poznaj jakie rodzaje strachu rozróżniamy i postaraj się określić co tak bardzo Cię przeraża. Porozmawiaj o tym z lekarzem… Na pewno poświęcimy dużo uwagi temu zagadnieniu, bo jest ono dla nas istotne tak samo jak dla Ciebie.


 

ikonyH


 

Przejdź do strony