Dermapen 4.0

Dermapen, to urządzenie o niezwykle szerokim spektrum działania.

Na których partiach ciała można go zastosować  i w jakich przypadkach warto sięgnąć po tę metodę?

Biostymulacja cery 

Biostymulacja to wykorzystanie naszych własnych tkanek do regeneracji skóry. Do takich zabiegów należą m.in. osocze bogatopłytkowe, dermapen, czy stymulatory tkankowe. Zabiegi te polegają na pobudzaniu i stymulowaniu naszej skóry do regeneracji i przebudowy, skutecznie blokują powstawanie wolnych rodników oraz zapobiegają odwodnieniu skóry. Produkty stymulujące najczęściej podaje się również metodą mezoterapii na różnych głębokościach skóry. Biostymulatory działają prewencyjnie, a osoby poddające się zabiegom muszą cierpliwie czekać na efekty, które często na przestrzeni czasu są spektakularne. Dermapen działa na zasadzie wywoływania celowego stanu zapalnego w skórze, który ma silnie pobudzić  procesy regeneracyjne i naprawcze. 

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa, czyli Dermapen. Dermapen to najbardziej zaawansowane technicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Bardziej efektywne i skuteczne niż dotychczasowe metody. Precyzja i dokładność jaką cechuje się Dermapen 4.0 daje gwarancje minimalizacji powikłań. Głębokość nakłuć i wtłaczania substancji, realizuje z komputerową precyzją. Biostymulacja przebiega staranie, solidnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. 

Blizny i rozstępy

Rozstępy to rodzaj blizn,  dlatego Dermapen sprawdza się w obu tych przypadkach. Celem terapii jest uszkodzenie głębszych warstw skóry w obrębie rozstępu lub blizny. Powstałe mikrourazy wykorzystują wrodzoną zdolność skóry do regeneracji i fizjologicznej indukcji kolagenu. Pozwalają również na wprowadzenie do głębokich warstw skóry substancji czynnych. Większa liczba nakłuć w jeszcze krótszym czasie, zapewnia szybszy czas gojenia oraz lesze efekty zabiegu.

Twarz

Cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród pacjentów.
Możliwości są ogromne, ponieważ w zależności od zastosowanej ampułki Dermapen twarz można zregenerować kompleksowo i rozwiązać niemal każdy problem, zarówno estetyczny jak i kosmetyczny.
Jakie choroby skóry można wyleczyć sięgając po Dermapen?
Trądzik, pod warunkiem, że nie jest on w fazie ostrej. Przed nakłuwaniem skóry trzeba wyciszyć stany zapalne.
Ale już Dermapen blizny potrądzikowe niweluje doskonale, szczególnie na wczesnym etapie.
Doskonałe efekty nawilżające i wygładzające daje zabieg Dermapen usta.

Skóra głowy

Specjalnie dobrany koktajl składników aktywnych aplikowanych na skórę głowy, hamuje nadmierne wypadanie włosów i wspomaga proces leczenia łysienia.
Wskazaniem do wykonania zabiegu Dermapen jest także pogarszająca się kondycja włosów i skóry głowy, brak utrata objętości fryzury czy pogłębiające się zakola lub przedziałek. Zabieg jest skuteczny bez względu na przyczyny wypadania włosów.

Brzuch

Pomaga ujędrnić skórę i zminimalizować widoczność rozstępów po ciąży lub intensywnym odchudzaniu.Podczas zabiegu skóra ostrzykiwana jest ampułkami zawierającymi silnie ujędrniające i napinające skórę substancje czynne. Efekt widoczny jest trzy tygodnie po zakończeniu całej serii zabiegów, kiedy dojdzie do przebudowy skóry, która inicjują mikronakłucia.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą:

 • Dermapen pod oczy, szczególnie zabieg Dermapen worki pod oczami
 • Dermapen na zmarszczki
 • Dermapen na przebarwienia
 • Dermapen na usta
 • Dermapen na trądzik

Dermapen a cera naczynkowa?

Odpowiednio dobrany koktajl składników aktywnych wzmacnia naczynia krwionośne oraz stymuluje naturalne procesy regeneracyjne, zapewnia skuteczne leczenie pajączków oraz zapobiega ich powstawaniu.

Jak wygląda zabieg Dermapen?

Poprawa kondycji skóry widoczna jest już po pierwszej terapii, ale najlepsze rezultaty daje seria 4-6 zabiegów Dermapen. Jak często stosować? Zaleca się zachować 3-5 tygodniowe odstępy między zabiegami Dermapen.

Jak wygląda zabieg Dermapen 4.0 krok po kroku

 1. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie cery, z wszelkich preparatów;
 2. Następnie, nałożone zostaje znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Trwa to od 15 do 40 minut , jest uzależnione od indywidualnych odczuć pacjenta;
 3. Kolejnym krok to, wykonanie zabiegu. Głowicę Dermapenu przykłada się bezpośrednio do skóry i przesuwa odpowiednio w wybrane przez pacjenta partie. System pulsujących igieł  i funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w Dermapen 4.0 znacząco zwiększają skuteczność zabiegu. Poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji aktywnych w głąb skóry, a jednocześnie zmniejszają do minimum dyskomfort pacjenta; 
 4. Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego, zabieg jest bezbolesny. 

Rezultaty wykonanej serii zabiegów biostymulacji

Dzięki zabiegowi widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry, który jest rezultatem naturalnej stymulacji produkcji kolagenu. Owal twarzy staje się wyraźnie wyrównany i odmłodzony. Zabiegi nie tylko zmniejszają już istniejące zmarszczki, ale także działają anty-aging.  Naszym celem jest pobudzenie skróty do przebudowy, a tym samym znaczące ujędrnienie i ujednolicenie jej struktury. Skóra wiotka, pozbawiona elastyczności nabiera gęstości i odzyskuje blask. Ponadto już po pierwszym zabiegu rozszerzone pory stają się mniej widoczne, zauważalna jest także redukcja rozstępów, czy blizn potrądzikowych, oparzeniowych i powypadkowych. Urządzenie stosowane jest także z sukcesem w leczeniu łysienia i łagodzenia objawów trądziku różowatego.

W wersji Dermapen 4.0 opatentowana głowica oraz kartridże do Dermapena wyposażone są w aż 16 molibdenowych igieł, umożliwiających wykonanie ponad miliona nakłuć w 10 minut! To aż o 48% więcej w stosunku do Dermapen 3.0!
Większa liczba nakłuć w jeszcze krótszym czasie zapewnia szybszy czas gojenia oraz lepszą efektywność zabiegu. Penetrację igieł zwiększono do 3 mm, a urządzenie wyposażono w nową, cyfrową kontrolę prędkości i głębokości działania.

 • Kartridże (igiełki) do Dermapenu są sterylne, jednorazowe i wymienne.  
 • Ampułki do Dermapena zawierają koktajle najlepszych substancji odżywczych dopasowanych do różnych potrzeb i problemów skóry.

Biostymulacja

Pobudzanie naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry.

Dermapen czy mezoterapia?

  • W mezoterapii wykonywanej igłą działamy głębiej w skórze, ale kontrola głębokości iniekcji jest zdecydowanie gorsza.
   Dermapen głębokość nakłuć ma ustawioną automatycznie, dzięki czemu składniki aktywne aplikowane są precyzyjnie.
  • Istotą mezoterapii jest podanie składników aktywnych bezpośrednio do skóry – w przypadku Dermapenu silny nacisk położony jest dodatkowo na stan zapalny, który powstaje po samym frakcjonowaniu skóry.
  • Mezoterapia wykonywana jest zazwyczaj po miejscowym znieczuleniu skóry maścią, a Dermapen może być użyty bez znieczulenia – to zasługa pulsacyjnych igieł i cyfrowego sterowania.
  • Po mezoterapii igłowej jest też większe ryzyko wystąpienia zasinień i dłuższa rekonwalescencja niż po mikroigłowej.  Pierwszą trzeba powtarzać co 1-4 tygodnie. A Dermapen co ile? Co 3 do 5 tygodni.

Skóra po zabiegu

Tuż po zabiegu na naszej skórze widoczne będą charakterystyczne nakłucia, może stać się ona także zaczerwieniona, wrażliwa na dotyk. Naskórek może również zacząć się złuszczać. Na szczęście objawy te ustępują maksymalnie po kilku dniach od wykonania zabiegu. Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. 

Dermapen efekty zabiegu

  • Efekty po Dermapenie zależą od tego, na jakiej części ciała lub twarzy był wykonany zabieg. Rezultaty powinniśmy dostrzec już po pierwszym zabiegu.  Zdecydowana poprawa kondycji skóry, spłycenie zmarszczek i zmniejszenie porów, to pierwsze widoczne efekty.

   Kiedy efekty kuracji będą widoczne w pełni?
   Minimum miesiąc po zakończeniu całej serii. Dopiero wtedy dojdzie do  przebudowy głębokich struktur skóry i wzmocnienia jej rusztowania, czyli produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Warto więc pamiętać, decydując się na Dermapen: efekty po jednym zabiegu, choć widoczne i zadowalające, nie są jeszcze rezultatem finalnym. Aby przeczytać niezależne opinie na temat rezultatów zabiegu, warto wpisać w wyszukiwarkę: Dermapen efekty opinie lub Dermapen efekty blog. To jeden z najczęściej recenzowanych teraz w sieci zabiegów medycyny estetycznej.

Dermapen przed i po

Twarz po Dermapenie wygląda świeżo, promiennie, zdrowo i wyraźnie młodziej. Stosując Dermapen pod oczy efekty końcowe widać dopiero po miesiącu. Cienie pod oczami znikną, gdy przebudowana, wzmocniona i grubsza skóra zacznie lepiej maskować naczynia krwionośne, a zaaplikowany koktajl drenujący usunie obrzęki.

Dermapen na brzuch to bardziej napięta i jędrniejsza skóra. Efekty będą widoczne nie wcześniej niż po miesiącu. W przypadku kuracji Dermapen rozstępy, efekty uzależnione są od stopnia ich utrwalenia. Im wcześniej zaczniesz działać, tym większe szanse na zlikwidowanie nieestetycznych pręg na skórze.
Podobnie w przypadku zabiegu Dermapen blizny efekty zależą od rodzaju blizn, ale także tego, ile czasu minęło od ich powstania.

Przeciwwskazania i zalecenia

Jak do każdego zabiegu, również do biostymulacji istnieją przeciwwskazania oraz zalecenia pozabiegowe. Zapoznaj si e z nimi.

PRZECIWWSKAZANIA

  • W przypadku tego zabiegu jest ich naprawdę niewiele. Należą do nich:
   • choroby nowotworowe;
   • aktywna opryszczka;
   • aktywny, zapalny, nasilony trądzik;
   • aktywny stan zapalny skóry w okolicy nakłuwania;
   • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi;
   • Ze względu na brak badań niewskazany jest także Dermapen w ciąży i podczas karmienia piersią.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Twarz po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. To efekt reakcji obronnej skóry na powstałe w wyniku mikronakłuć uszkodzenia.
Kilka godzin po zabiegu skóra wycisza się i odzyskuje równowagę. Następuje to znacznie szybciej niż po klasycznej mezoterapii igłowej.
Pielęgnacja po zabiegu zawsze powinna być jak najprostsza. Aby ograniczyć do minimum ryzyko alergii czy podrażnień, ilość preparatów i zawartych w nich składników ogranicza się do minimum. Po zabiegu Dermapen konieczne będzie regularne nawilżanie skóry. Obszar, który poddany został takiemu procesowi, może być nieco bolesny, zaczerwieniony i zauważalne będą na nim ślady po nakłuciach. Dlatego tak ważne jest, aby nie doprowadzić to tego, by został on jeszcze bardziej podrażniony. Oznacza to, że w okresie dwóch tygodni po zabiegu specjaliści zalecają zrezygnowanie z sauny, solarium czy basenów. Za każdym razem, kiedy będziemy wychodzić na słońce, powinniśmy pamiętać o zastosowaniu kremu z wysokim filtrem.

Polecamy naszym pacjentom zachowanie szczególnej higieny. Zalecamy unikać kontaktu miejsca poddanego zabiegowi z pupilami domowymi. Rekomendujemy zmianę poszewki na poduszkę, by w zdrowiu cieszyć pełnymi efektami zabiegów. 

Dermapen 4.0 w Marcol Stomatologia